Інструкція з малювання картин по номерах для початківців - поради, методи та хитрощі розфарбовування

Як розфарбувати картину за номерами, щоб отримати найбільше задоволення від процесу?


Інструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 1

Пройдемося по порядку

Місце

 • Оберіть полотно за номерами за вашим настроєм та рівнем майстерності - у категорії картини за номерами
 • Оберіть – де буде комфортно працювати. Для цього підійде робочий стіл або мольберт (а для когось ліжко чи диван :)
 • Враховуйте, що робота займе не один день, тому або вам доведеться ВСЕ РОЗБИРАТИ щоразу на перерву, або ваше творіння ніхто не повинен чіпати поки ви не закінчите.
 • Добре, коли полотно знаходиться під нахилом, щоб усувати напругу в спині та шиї. Також важлива висота сидіння – Вам має бути зручно.
 • Зверніть увагу – як правило, деталі на полотні дрібні – освітлення має бути якісним яскравим, але не бити у вічі, щоб не напружувати зір.
 • Робочу поверхню краще накрити - акрилові фарби швидко висихають і видалити їх з рук або одягу після цього можна тільки розчинником.

Інструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 2

Додатково Вам знадобляться

 • чисті серветки
 • стаканчик або баночка (краще «нерозливайка») для полоскання пензликів
 • зубочистки - допоможуть промалювати навіть найтонші лінії та розмішувати фарби
 • ватяні палички - потрібні, щоб вчасно прибрати надлишки фарби або підправити невдалий мазок

Пензлики

У комплекті разом із полотном та фарбами вже є потрібний набір пензликів. Вони різного розміру та товщини – мають різне призначення.
Тонкими пензлами зручно промальовувати деталі, а товстими зафарбовувати великі елементи, наприклад, море або хмари.

Важливо, щоб пензлик, завжди був "у гарній формі":

 • не залишайте надовго пензлик у фарбі
 • відразу ж після використання добре промивайте водою
 • не користуйтесь агресивними хімічними засобами
 • не здирайте залишки засохлої фарби нігтями.
 • не залишаєте пензлик у склянці щетиною вниз - від цього порушиться її цілісність і ваш пензель митця буде схож на «вінік»

Фарби.

 • Акрилові фарби мають бути добре розмішані. Можна це зробити зубочисткою.
 • Якщо фарба занадто густа, додайте пару крапель води і зачекайте 3 - 5 хвилин. Загусла акрилову фарбу можна розбавити невеликою кількістю води.
 • Термін придатності акрилових фарб обмежений - вони можуть загуснути або навіть засохнути. Особливо швидко, якщо контейнери не щільно закриті. Ми вже говорили, що густу фарбу можна розвести водою, а ось засохлу - тільки викинути.
 • Тому намагайтеся дотримуватись правила: не відкривати відразу всі баночки з фарбами! Відкрийте баночку із потрібним відтінком фарби безпосередньо перед початком малювання. Після використання щільно закривайте, попередньо видаливши сліди рідкої або підсохлої фарби з самої кришки, з країв кришки і ущільнювальних пазів кришки пензликом.
 • Після відкриття баночок з фарбою намагайтеся їх використовувати максимум протягом 12 тижнів.
 • Вам пощастило – не потрібно ламати голову як змішати фарбу, щоб отримати потрібний відтінок. Про це потурбувався виробник. У наборі для малювання за номерами фарби підібрані за кольоровою гамою та в потрібній кількості, щоб Ваш майбутній шедевр став гарантовано схожим з оригіналом.
 • Дотримуйтесь рекомендованих відтінків – це важливо!

А чи потрібно змішувати фарби?

Якщо у вас при малюванні закінчився потрібний колір, його можна змішати самостійно з фарб. Найчастіше закінчуються світлі тони, адже світлих плям зазвичай у картині більше, ніж темних. Злегка розбавте білим кольором той тон, який найближчий до потрібного вам відтінку. Робити це бажано на палітрі або аркуші картону, а не в баночці - контейнері, щоб не випадково не зіпсувати всю масу фарби.

Творіння

Починайте наносити акрил з окремого елемента. Для цього найкраще вибрати велику ділянку малюнка.
Якщо ви дуже невпевнені - використовуйте контрольний лист або Графічну схему забарвлення для першої проби, як лягає фарба. Як варіант для цього, можна сфотографувавши не прикрашене полотно картини, а потім його роздрукувати. Але робіть це тільки в крайньому випадку, тому що фарба укриває папір зовсім не так як полотно.

Порядок малювання картини за номерами - найпоширеніші способи:

Інструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 3
від верхнього краю до нижнього – лінія за лінією послідовно усі фрагменти малюнка. Це дуже зручно. Вам буде важко розмазати рукою свіжу фарбу, але хіба є обмеження для творчих людей? Прийом сміливо використовуйте, якщо забарвлення має великий формат. Варіант цього способу – від центра до краю.від заднього плану до переднього – цей метод дозволить досягти кращого результату. Так, предмети переднього плану накладатимуться на предмети заднього плану. Починайте з темніших ділянок, переходячи на світлі відтінки. Бажано, щоб фарба на початку роботи не зливалася з полотном.


Інструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 4
від світлих відтінків до більш насичених - перевага цього способу в тому, що при помилці у розфарбовуванні, світлою фарбою зафарбувати темні сегменти набагато складніше, ніж темною фарбою світлі сегменти.Інструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 5
перевага кольору - на початку, наноситься той відтінок, який займає саму велику сумарну площу на картині за номерами і так по всіх відтінках

фарбу особливо світлих кольорів наносите в кілька шарів. Якщо цього не зробити, контур малюнка та номера можуть просвічуватисьІнструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 6
наш улюблений спосіб - як подобається, чи з інтуїції. Творчість має бути в задоволення - починайте з ділянок, які вам ближчі, вас надихають.
допустимі різні поєднання та чергування технік і методик, що надає нескінченну кількість варіантів. Іншими словами, ви абсолютно нічим не обмежені, крім Вашої фантазії, бажань та вміння. Експериментуйте, пробуйте нові, різні варіанти і у вас з'явиться власна техніка, яка стане Вам цікавою та приємною.


Як краще тримати пензлик та правильно робити мазки?Інструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 7
Пензлик зазвичай зручніше тримати аналогічно як і кулькову ручку, та ваша рука має мати опору. Це потрібно, щоб ви не втомилися, і картина вийшла акуратною.

Для початку освойте звичайні мазки: намагайтеся зафарбовувати кожен пронумерований елемент максимально рівно, роблячи плавні рухи пензлем ліворуч (якщо ви правша), укладаючи фарбу однаковим по товщині шаром і не виходячи за контур.

Коли освоїте цей прийом, поекспериментуйте з товщиною шару, штрихуванням і малюванням крапками, коли цього вимагає художній задум.

Наприклад, потрібно намалювати важку та наповнену водою дощову хмару. Її нижня частина шорсткувата і темна - це добре передати дрібним брижом крапок, а знизу опускаються суцільні нитки дощу, їх найпростіше виконати короткими косими штрихами.


Фінал роботи.

Після висихання акрилові фарби набувають легкого глянцю. Поверхню картини можна протирати вологою тканиною. Додаткового догляду вона потребує.
За бажання готову картину за номерами можна покрити лаком. Глянцевий лак посилить яскравість кольорів, а матовий лак прибере відблиски.

Оправа для Вашого шедевра: ідеальна рамка

Акрил добре імітує класичну олійну фарбу, тому оформити готову картину слід гідно. Тоді зображення набуде відповідну перспективу, стане чудовою прикрасою будинку! Підбирати раму в багетній майстерні слід вже завершений картині з урахуванням інтер'єру. Можна залишити картину без рамки, якщо ви розфарбували торцеві частини полотна.
Обов'язково знайдіть для своєї роботи місце в домівкі, щоб вона могла надихати вас, ваших рідних, близьких та гостей.

Чекаємо на ваші фотографії готових робіт на ->> Email

Інструкція з малювання картин по номерам від Будинок Гри - Фото 8

Ми колектив ІМ Будинок Гри чітко впевнені:
малювання за номерами - це чудове хобі та кращий подарунок.
Здається, вчора була перша робота, а сьогодні ви готові до персональної виставки!
Не зупиняйтесь!

179 13.11.2021
Рекомендуємо Подивитися