Сортери

Хіт продажу
Сортер Геометрические фигуры (58558 Viga Toys)
Сортер goki Куб 58781G

699 грн

Новинка
Сортер Janod Гусінь J08019

379 грн

Новинка
Сортер Janod Садок J02784

649 грн

Цю іграшку обожнюють дитячі психологи і навперебій рекомендують продавці-консультанти. Але для недосвідчених тат і мам слово "сортер" на тлі звично-знайомих кубиків і брязкалець звучить, м'яко кажучи, незрозуміло. "Що це за незрозуміла штуковина і чому мене з таким ентузіазмом її змушують купити? А візьму-ка я краще чергового ведмедика чи сто першу машинку ..." Подібна реакція батьків зустрічається мало не кожен день. Так що ж це за химерний звір - сортер і чим він так незамінний для гармонійного розвитку малюка?

Іграшки сортери для дітей

Почнемо з того, що з найпростішими видами сортерів знаком кожен з нас. Матрьошки і пірамідки, якими грають діти з давніх часів сміливо можна назвати сортерами: адже для того, щоб правильно зібрати пірамідку, треба скласти - розсортувати - колечка за розміром. Малюки 1,5-2 років вважають за краще дізнаватися навколишній світ "навпомацки", вони обожнюють перебирати фігурки різної форми (пасочки, кубики, стаканчики і т.п.): розсипте перед своїм карапузом конструктор - він спочатку детально вивчить кожну його деталь, разложіт- збере деталі на різні купки, а потім вже (після маминої підказки), може спробувати скласти якийсь будиночок.

Принцип іграшок сортерів (сортувальників)

Сортери (або простіше кажучи, сортувальники) - як раз ті іграшки, які пропонують дитині захоплюючу гру з яскравими фігурками, які треба розсортувати за певною ознакою (частіше формою або розміром) . Іграшки-сортери бувають найрізноманітніші: плоскі, об'ємні, м'які і тверді, прості і інтерактивні, але всіх їх об'єднує одне: вони мають набір отворів-віконечок різної форми і набір фігурок, відповідних формі отворів. Заняття з сортерами - чудове тренування для маленьких ручок і зірках вічко: визначити що звідки і куди і спробувати всьому знайти своє місце. Малюк із задоволенням перебирає різнокольорові фігурки і в той же час розвиває свою моторику, координацію рухів, сприйняття кольорів і окомір, вчиться розрізняти предмети за формою і розміром. До речі, дитячі психологи прийшли до висновку, що гра з сортерами сприяє і творчому розвитку дитини: знайомство малюка з квітами і формами допомагає йому швидше перейти в малюванні від стадії "каляки-маляки" до більш-менш осмисленим і впізнаваним малюнків. Ось ще один варіант цікавої гри: запропонуйте дитині обвести цікаві фігурки з сортера різними крандашамі-фломастерами, а потім додати фантазії і разом домалювати веселих звіряток або забавних чоловічків!

Вибір дерев'яного сортера

Який же сортер краще вибрати? Сучасні дитячі магазини пропонують масу варіацій цієї іграшки: на будь-який смак і гаманець. Складно сказати, яка з них краще, яка гірше, в кожної є свої плюси. Краще виходити з віку дитини і фінансових можливостей (хоча в багатьох випадках дешеві сортери за своєю функціональністю нітрохи не поступаються своїм дорогим родичам).

Сортер будиночок (або теремок)

Перший сортер можна купити малюкові вже з 8-9 місяців, коли він вже вміє утримувати в руці предмети і вчиться ними маніпулювати (розкидає іграшки, скидає зі столу ложки-чашки) . Направте енергію карапуза в потрібне русло, подарувавши йому, наприклад, сортер від K's Kids. Іграшки цієї торгової марки відрізняються своїм привабливим дизайном, європейською якістю, безпекою та універсальністю. Наприклад, сортер Будиночок Патрика арт. 10460 - це цілий теремок чудесних забав для малюка. Сам Будиночок виготовлений з м'яких матеріалів різних фактур (для розвитку тактильних відчуттів), а кожна з фігурок є забавну брязкальце (причому кожна зі своїм особливим звуком). А м'який сортер- чемоданчик арт.10628 можна ще іспользовть як зручну сумочку для улюблених іграшок (наприклад, взяти її з собою в гості до бабусі або на прогулянку).

Сортер Чарівне горнятко від ТМ Fisher Price

Діток 1-1,5 років дуже радують музичні сортери, наприклад, такі, як Чарівне горнятко від ТМ Fisher Price. Якщо малюк покладе фігурку в потрібне віконце, горщик нагородить його веселою мелодією! У Черепахи-Знайки арт.049742 ТМ Kiddeland є чотири забавних приятеля: рибка, слоник, зірочка і пташка. Кожному з них треба підібрати на панцирі потрібне віконце - тоді замигають вогники і прозвучить чудова пісенька. Зібрали всіх друзів? А тепер покатаємо їх на Черепаху!

Сортери для малюків: дзиґи, неваляшки, стучалки

Різноманітність сортерів для самих маленьких просто вражає: і сортери-дзиги, і сортери-неваляшки, і сортери-машинки, і сортери-стучалки ... Вибирайте той , який виготовлений з безпечних матеріалів і не має дрібних деталей, які малюк може проковтнути (адже він обов'язково все спробує "на зуб").

Дерев'яні сортери від ТМ МДІ

Дитина росте, на новому етапі розвитку гра з сортером допоможе йому оволодіти новими корисними навичками. Ця прекрасна іграшка вже познайомила малюка з формами і квітами, тепер вона допоможе йому навчитися рахувати. Дерев'яні сортери від ТМ МДІ, Komarovtoys пропонують виконати найрізноманітніші завдання: розсортувати фігурки не тільки за формою і кольором, але за кількістю. Наприклад, сортер Считалочка арт.А305 ТМ Komarovtoys є навчить дитину рахувати до п'яти!

Сортери з декількома стовпчиками складної форми

Дуже корисні для розвитку дрібної моторики і координації руху малюка сортери-головоломки з кількома стовпчиками складної форми. Наприклад, такі, як сортер Метелик від ТМ МДІ. По-перше дитині треба відгадати, яка фігурка підійде до якого стовпчика, а по-друге, збагнути, як її на стовпчик надіти. Кожну фігурку треба "нагвинчувати" на стовпчик так, щоб його "відростки" потрапляли в отвори фігурки. Відмінне тренування для пальчиків і витримки малюка!

Купити сортер

Звичайно, в своїй статті ми змогли згадати лише деякі з іграшок-сортерів, які можна купити в дитячих магазинах (і в Будинку Ігри в тому числі). Але сподіваємося, Ви зрозуміли, яка це чудова і потрібна для Вашого чада річ - сортер (незважаючи на незнайоме назва), і що грати в неї діткам весело, захоплююче і дуже корисно!